Власні напрацювання

Зародження традицій

Тієї козацької слави не забудем довіку

 

Єднаймося ж, браття, у дружну родину,

Щоб разом розправити Вольниці крила,

Щоб в злагоді жити і батьку, і сину,

Піднявши до Світла і щастя вітрила!

 

Рідна земля – благословенна Україна. Важким і тернистим був її шлях. Сьогодні вона – спільний дім для велетенської родини, де лунає ніжно-мелодійна українська пісня. Нам, нащадкам славетних козаків, добре зрозуміло, який безцінний внесок зробило козацтво у справу розвитку національної культури і освіти.

14 жовтня православні християни святкують День Покрови Пресвятої Богородиці та День українського козацтва. І з нинішнього року, відповідно до указу Президента України Петра Порошенка, цього дня щорічно буде відзначатися День захисника України.

Тож не дивно, що напередодні свята, 13 жовтня, у Шепетівській ЗОШ №6 відбулося козацьке свято. Школа перетворилася на куточок Запорізької Січі.

Розпочався день із загальношкільної єдиної години класного керівника «Українське козацтво від витоків до сьогодення». Учні змогли пройти «козацькими шляхами», дізнатися про етимологію слова «козак», пригадати героїчні події цієї епохи та її видатних ватажків. Цікавість у дітей викликала інформація про одяг, зброю, клейноди славних запорожців, а також розповіді про прості та поживні козацькі страви.

А чи живуть вони тепер? Звичайно! В першу чергу справжні козаки зараз перебувають в зоні АТО, де борються за наше життя та світле майбутнє. На виховну годину до Дня українського козацтва та Дня захисника України завітали воїни АТО Орест Юзвенко та Руслан Степанюк, які розповіли дітям про свою службу, побажали миру і закликали гарно вчитись, бути патріотами своєї Батьківщини. Учні привітали їх з наступаючим святом, згадали у віршах та молитвах тих солдат, які й досі в АТО, та вшанували пам'ять загиблих героїв хвилиною мовчання.

Протягом усього дня в школі панувала атмосфера радості та захоплення від колориту національного вбрання та козацького духу. На перервах діяла шкільна радіоточка, кожен з учнів міг звернутися зі своїми побажаннями до бійців АТО. Вихованці закладу переглядали соціальні ролики, висловлювали свої думки стосовно побаченого. Учні 1-4 класів взяли участь у конкурсі малюнків «Ми – нащадки козацької слави», здійснили екскурсії до краєзнавчого музею та музею В. Котика. У вестибюлі школи були розміщені вітальні стіннівки, виготовлені учнями 5-10 класів та приурочені пам’ятним датам.

Перевірили й поповнили свої знання про Запорозьку Січ учні 7-8 класів, взявши участь в історичній вікторині «Козацька Січ». Перемогу здобули учнів 7 класу (капітан Дмитро Перерва)

У закладі були організовані й проведені військово-спортивні змагання зі стрільби (І місце – Артем Катіхін (8 кл.), ІІ місце – Анжела Олар (8 кл.), ІІІ місце – учень 6 кл. Владислав Швець (6 кл.), розбирання та складання автомата (І місце – Денис Рудас (10 кл.), ІІ місце– Павло Каленик (10 кл.), ІІІ місце –. Дмитро Полодюк (8 кл)), спорядження магазину патронами (І місце – Денис Рудас (10 кл.), ІІ місце – Віталій Гринь (10 кл.), ІІІ місце – Іван Федорчук (8 кл.)), настільного тенісу (І місце – Андрій Марушкевич (9 кл.), Іван Федорчук – (8 кл.), ІІ місце – Артем Романюк (9 кл.), ІІІ місце – Дмитро Полодюк (8 кл.)).

І знову у навчальному закладі введено нову традицію: в цей день відбулася посвята в козачата учнів 5-Б класу (кл. кер. Л.М. Кучерук). Посвяту проводив отаман козацької сотні пан Василь Приходько.

Захід був пронизаний духом дружби, братерства, єднання, пошани до рідних звичаїв та щирої любові до Батьківщини.

Після урочистостей школярі мали змогу почастуватись козацьким кулешем.

Пройшовши всі випробування, хлопці та дівчата довели, що вони – гідні нащадки славного козацького роду, справжні козаки та козачки, захисники своєї України.

Отож вітаємо всіх, хто докладає великих зусиль заради захисту миру на власній землі. Бажаємо міцного здоров’я, щастя та мирного неба над головою!